Getek Bilgisayar

2008 yılında Antalya’da kurulmuştur. Akdeniz Üniversitesi Teknokenti’nde kuruluşundan itibaren faaliyet göstermektedir.

Getek Yazılım, MERLON markası ile faaliyet göstermekte ve 2008 Mayıs'ında Antalya Teknokent'i içerisinde kurulmuştur. Sektörel ve kurumsal ihtiyaçlara uygun, son teknolojileri takip eden, yenilikçi yazılım çözümleri geliştirmeyi amaçlamıştır.

Kurulduğu 2008 yılında kalite ve doküman yönetim sistem yazılımları konusunda Türkiye'de ilklerden olan arge projesiyle ilk yazılımını windows platformunda geliştirdi.

2008 yılında Merlon İzlenebilirlik Yazılımı ile tarımsal üretim ve izlenebilirlik sağlanması amacıyla ikinci yazılımını geliştirdi.

2009 yılında Türkiye'nin ilk web tabanlı satın alma süreç yönetim sistemi olan TalepNET geliştirildi.

2009 yılı Eylül ayında aynı zamanda Merlon Erasmus markasıyla üniversitelerin uluslararası ofislerinde kullanılmak üzere erasmus değişim programı tamamlanarak lanse edildi. Merlon Erasmus 4 yılda 30 dan fazla Türk üniversitesi tarafından kullanıldı.

2010 yılına geldiğimizde zirai danışmanlık yazılımı ZiraiNET ve web tabanlı insan kaynakları ve CRM yazılımı olan Merlon Kurumsal yazılım piyasasındaki yerini aldı.

2011 yılında Merlon MRP yazılımı geliştirilerek barkod ve el terminali kullanımı destekleriyle özellikle gıda sektöründe üretim, depo, satın alma, sevkiyat, satış ve maliyetlendirme modülleriyle tercih edilir hale geldi.

2011'de Akdeniz Üniversitesince düzenlenmeye başlanan ve sonraki yıllarda sürdürülecek olan Kalite Sempozyumlarının resmi teknoloji sponsorluğu üstlenildi. Halen her yıl sempozyumun teknoloji sponsorluğu devam etmektedir.

2012 yılında büyük bir hedef çerçevesinde geliştirmeye başlanarak web tabanlı kurumsal yazılım geliştirme ve yönetim platformu olarak Merlon Business Framework'ün temelleri atıldı.

2013 yılında İtalyan Üniversiteler Konsorsiyumu (CINECA) ve onun iştiraki olan teknoloji şirketi KION ile yapılan görüşmeler sonucunda Merlon Erasmus programının Getek Yazılım'dan CINECA/KION'a lisans devri yapılarak ilk yazılım arge lisans ihracatı yapıldı.

2014 yılında web tabanlı olarak ve bulut ortamından kullanılan spor işletmeleri yazılım çözümü olan SportiveCube.com hayata geçirildi.

2014'te aynı zamanda Merlon Business Framework için ilk sonuçları alma yılıydı. Web teknolojileri ile geliştirilerek geçen iki yılın ardından web tabanlı ERP, süreç yönetimi, kalite ve doküman yönetimi, kurumsal portal (intranet) gibi 6 farklı yeni nesil erp unsurlarını birarada toplayarak ilk versiyonu ortaya çıkarıldı

Firma Bilgileri